Kullanıcı Sözleşmesi

Satıcı Firma

Bulut Yayın Dağıtım Tic. ve San. Ltd. Şti. Bundan sonra kısaca bulutyayin olarak adlandırılacaktır.

Satıcı Firmanın Web Sitesi

www.bulutyayin.com

Satışa Konu Olan ürün

www.bulutyayin.com internet sitesi üzerinden satılan tüm ürünler

Satıcı Firma Adresi

Osmanağa Mah. Yoğurtçu Parkı Cad. Yonca Apt. No:64/2 Kadıköy / İstanbul

Satıcı Firma Telefonu

0216 330 59 24 - 0216 414 21 75 

Müşteri

Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde www.bulutyayin.com internet adresinden ürün satın alan gerçek veya tüzel kişi. Bundan sonra kısaca Müşteri olarak adlandırılacaktır.

Vergi

Satışı yapılan tüm ürünlere KDV dahildir. Vergi hariç (Tax Free) satış yapılmaz.

üye Bilgileri

üye, bilgilerini eksiksiz ve hatasız girmelidir. Teslimat için Sabit telefon numarası ve vergi numarası girilmesi zorunludur. Bu bilgiler hem güvenlik için hem de kanuni zorunluluklardan dolayı gereklidir.

Fiyat Politikası

Internet sitemizden satılan tüm ürün fiyatlarında değişiklik yapma hakkı bulutyayin ‘de saklıdır. Yayınevi bu değişiklerden dolayı sorumlu tutulamaz. Yazım hataları istisnadır.

ürün Stokları

bulutyayin Internet sitesinde teşhirde olan bütün ürünlerden stok tutmaktadır. Ancak stokta kalmayan ürünlerden talep edildiği  takdirde, müşteri, ürün stoğumuza girince haberdar edilecektir. Söz konusu ürün stoğumuza girdikten sonra müşteri bu ürünü almak ile yükümlü değildir.

Siparişin Alınması

Müşteri bulutyayin ’ e Internet kanalı ile siparişini bildirecektir. Bizden onay e-mail yazısı kendisine gönderilene kadar sipariş onaylanmamış sayılacaktır. Bu yazı müşteriye ulaştıktan sonra sipariş geçerlilik kazanacaktır.

Ödeme İşlemleri

Müşteri internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine tercih etmesi için taksit seçenekleri sunulacaktır. Müşteri bu seçeneklerden kendisine en uygun olanını seçecek ve işlemlerine bu şekilde devam edecektir.bulutyayin zaman içerisinde Ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. Bulut yayın, müşterinin Ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür.

ürünlerin Sevkiyatı

bulutyayin, ürün siparişi ve ödemesi tamamlanan tüm ürünleri en geç 2 işgünü içerisinde hazır hale getirecek ve Müşteriye sevk edecektir. ürünlerin sevkiyatı Türkiye Cumhuriyeti dahilinde bilinen lojistik firmaları ile sağlanacaktır. Ürün sevkiyatını üstlenen lojistik firmalarından kaynaklanan gecikmelerden bulutyayin sorumlu değildir.   

Sevkiyatların ücretlendirilmesi

bulutyayinürün sevkiyatları için Müşteriden bedel talep etme hakkını saklı tutar. Ancak bu internet sitesi üzerinde mutlaka Müşterinin bilgilenebileceği şekilde uygulanmalıdır. Müşterinin tüm Ödemelerini yapmasından sonra ek bir sevkiyat bedeli hiçbir surette çıkartılamaz.

Arıza ve İade İşlemleri

Müşterinin aldığı ürünlerde çıkacak olası sorun veya kusurlar bulutyayin tarafından incelendikten sonra ürünün yenisi veya farklı bir ürün müşteriye teslim edilecek, istenirse ürünün bedeli iade edilecektir. Müşteri ürünü orijinal ambalajına, garanti belgesi dahil tüm evrakları ile koyup bulutyayin’ e göndermelidir. bulutyayin’e gönderilecek olan tüm ürünlerin sevkiyat masrafları Müşteri’ye aittir. Seçilecek nakliye firmasının takip edilebilir olması önemlidir. Hatalı ürün, bize ulaşıncaya kadar müşterinin sorumluğundadır.

DÖviz İşlemleri

bulutyayin, internet sitesi üzerinde yabancı para birimleri ile yaptığı satışlarda uygulanan dÖviz kurlarını yine internet sitesinde müşterinin kolay erişebileceği bir şekilde duyurmak zorundadır. bulutyayin kesinlikle internet sitesinde belirtilmiş olan kur dışında başka bir kuru uygulayamaz.

Diğer SÖzleşme Maddeleri :

1- Tüketici aldığı ürünü fatura tarihini takiben 5 gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir. Ancak bu durumda iade edilecek ürünün hiçbir şekilde son kullanıcıya satışını engelleyecek durumların söz konusu olmaması gerekmektedir. Müşterinin ürün alımından cayması halinde tüm sevkiyat, sigorta ve banka komisyonlarını ve satıştan dolayı meydana gelen tüm zararları bulutyayin’e tazmin etmesi gerekmektedir.

2- bulutyayin internet sitesi üzerinde yer alan tüm ürün bilgileri ve fiyatları sürekli kontrol etmek zorundadır. Ancak her türlü duruma karşın dizgi veya hesaplama hatalarından kaynaklanan durumlarda bulutyayin sorumlu değildir.

3- Sözleşmenin onaylandığı tarihte var olmayan, ancak daha sonra meydana gelen ve sözleşmenin taraflarından bir yada ikisinin  sorumluluklarını yerine getirmesini engelleyen durumlar (Doğal Afet, Savaş, TerÖr, Grev v.b gibi) mücbir sebep olacaktır. Bu durumda mücbir sebepten etkilenen taraf, diğer tarafa durumu yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların sözleşme hükümlerini yerine getirme hükümlülükleri bulunmamaktadır. Mücbir sebebin 10 gün içerisinde ortadan kalkmaması halinde tarafların her birinin tek taraflı olarak sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır.

4- Portemem internet sitesinden ürün alan tüm Müşteriler, sözleşmede yer alan maddelerin tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

Uygulanması

Sözleşme hükümleri her iki tarafı da bağlayan hükümler içermekte olup, bir tarafın sözleşme hükümlerine uymaması, diğer tarafın sorumluluğunu ortadan kaldırmamaktadır.

Sözleşmenin Başlaması

Bu sözleşme, Müşterinin bulutyayin internet sitesi üzerinden siparişini tamamlaması ile başlar. Müşteri tarafından Ödeme işleminin henüz tamamlanmaması, sözleşme hükümlerini ortadan kaldırmaz.